Neuvosto

TORNIONLAAKSON NEUVOSTON JÄSENET


SUOMI

Tornio (2021-2023)
– Sari Juntura, sari.juntura@luottamus.tornio.fi, (Tornionlaakson neuvoston 1. varapuheenjohtaja), varalla Päivi Pukero
– Markku Ponkala, markku.ponkala@luottamus.tornio.fi, varalla Markku Katajamaa
– Martti Kankaanranta, martti.kankaanranta@luottamus.tornio.fi, varalla Piritta Peurasaari

Ylitornio (2021-2023)
– Tanja Lauri-Oja, tanja.lauri-oja@ylitornio.fi                         varalla Tommi Knuuti
– Jouni Ollikkala, jouni.ollikkala@ylitornio.fi                          varalla Tuomas Sandqvist

Pello (2021-2025)
– Teuvo Niva, teuvo.niva@luke.fi                                                 varalla Kalervo Aska
– Tapani Risku, tapani.risku@pello.fi                                         varalla Katja Kauppi

Kolari (2021-2025)
– Johanna Koivumaa, johanna.koivumaa@kolari.fi                 varalla Mikko Lipponen
– Risto Lakso, risto.lakso@kolari.fi                                              varalla Aimo Mäkinen

Muonio (2021-2025)
– Juha Niemelä, juha.niemela@muonio.fi                                   varalla Priitta Pöyhtäri-Trøen
– Johanna Mikkola, johanna.mikkola@muonio.fi                     varalla Aki Jauhojärvi

Enontekiö (2021-2025)
– Janne Laakkonen, janne.laakkonen@enontekio.fi                 varalla Leena Palojärvi
– Virpi Labba, virpi.labba@enontekio.fi                                      varalla Kalevi Keskitalo


SVERIGE

Haparanda (2019-2023)
– Inga-Lisa Johannesen, ingalisa2008@live.se                         varalla Marléne Haara
– Perarne Kerttu, kerttuperarne@gmail.com                             varalla Niklas Olsson
– Lars-Erik Wikberg, larserik.wikberg@jalalek.se

Övertorneå (2019-2023)
– Tomas Mörtberg, tomas.mortberg@overtornea.se                varalla Tomas Vedestig
– Knut Omark, knut.omark@overtornea.se                                 varalla Anders Wälivaara
– Roland Kemppainen, roland.kemppainen@overtornea.se   varalla Inga Savilahti-Häggbo

Pajala (2019-2023)
– Ulrica Hammarström, ulrica.hammarstrom@pajala.se         varalla Åke Johdet
– Leif Gramner, leif.gramner@pajala.se                                      varalla Irene Lundholm
– Anita Sköld, manitaskold@gmail.com

Kiruna (2019-2023)
– Mirja Niva                                                                                      varalla Sten-Ove Alatalo
– Ruth Thylin                                                                                   varalla Bengt Niva
– Hugo Haara                                                                                  varalla Sten Stridsman


NORGE

Storfjord (2019-2023)
– Geir Eriksen , g-er@online.no                                                    varalla Inga Pirita Viik
– Tuula Kultima, tuula@live.no                                                     varalla Anne-Marie Nilsen

Kåfjord (2019-2023)
– Lisa Katrine Mo, lisa.mo@kafjord.kommune.no                     varalla Stian Pedersen
– Einar Eriksen, eie@nordtroms.net                                            varalla Even Steinlien

Nordreisa (2019-2023)
– Terje Olsen, terje.nordreisa@gmail.com                                  varalla Sigrund Hestdal
– Ragnhild Dyrstal, ragnhildsdyrstad@hotmail.no                    varalla Erlend Fred Rundhaug

Lyngen